Saturs:

 1. Pakalpojumi
 2. Cenas
 3. Mūsu darbi
 4. Pielietošana
 5. Smilšu strūklas veidi
 6. Inžektoru iekārtas
 7. Spiediena iekārtas
 8. Standarti tīrīšanai

Pakalpojumi

Apstrādes ar smilšu strūklu pakalpojumus mēs sniedzam gan izbraukumos (mobilie pakalpojumi), gan arī savā teritorijā Rīgas pilsētā, Rumbulā. Mēs ne tikai sniedzam tīrīšanas pakalpojumus saviem spēkiem, bet arī iznomājam IEKĀRTAS kopā ar operatoru. Mūsu rīcībā ir sausās un slapjās-mitrās ierīces.

Slapjās-mitrās smilšu strūklas pielietošana ievērojam samazina patērējamā abrazīva daudzumu, neietekmējot veicamo darbu kvalitāti. Tā ir visjaunākā Torbo sistēma ar iespēju regulēt abrazīva un ūdens padevi, kas ļauj izmantot jebkuru abrazīvu materiālu ar iespēju to nogādāt 200 metru augstumā.

Turklāt mitrā versijā samazina putekļu nosēšanos līdz 95%, kas dod iespēju strādāt pilsētas apstākļos, netraucējot iedzīvotājiem un saudzējot apkārtējo vidi.

Cenas

Virsma Cena m2 Cena stūnda Cena gab. Ražība stundā
Ķieģeļa/betona fasāde No 2.5-10 EUR  No 40 EUR - 5-100 m2
Koka virsma No 3-12 EUR No 40 EUR - 5-100 m2
Metāla virsma No 6-10 EUR No 45 EUR - -
Automašīnas virsbuve No 350-700 EUR (par visu auto) No 75 EUR Pec vienošanās 2-10h pilna virsbūve
Vieglmetāla diski - No 30 EUR No 10-25 EUR Komplekts 1h laikā
Krāsošana  No 1 EUR - Pec vienošanās -
Skalošana fasādēm No 0.4 EUR - Pec vienošanas No 20-200 m2

Mūsu darbi

Šeit jūs variet apskatīt nedaudz no smilšu strūklas tīrīšanas piemēriem.

Auto pirms smilšu strūklas tīrīšanas

Auto pirms smilšu strūklas tīrīšanas

Auto pirms smilšu strūklas tīrīšanas

Auto pec smilšu strūklas tīrīšanas

Citi piemēri ir pieejami mūsu galerijā.

Pielietošana

 • Būvniecībā smilšu strūklu izmanto krāsu, plāvas, apmetuma, betona notīrīšanai no dzelzs konstrukcijām, kā arī ķieģeļu fasāžu attīrīšanai no grafiti, kvēpiem, sēnītēm, pelējuma un citiem netīrumiem.
 • Attiecībā uz koka virsmām šī metode tiek pielietota galvenokārt senatnīguma piešķiršanai un koka struktūras izcelšanai, kā arī krāsu virskārtu noņemšanai no koka namiem, laivām un citiem objektiem.
 • No stikla šķiedras virsmām ar šo apstrādes palīdzību parasti tiek noņemta virskārta, līdz gaisa pūslīši kļūst redzami.
 • Smilšu strūkla pagarina virsmu kalpošanas mūžu pat seškārtīgi, kas palīdz ievērojami ietaupīt uz metāla konstrukciju kapitālā un kārtējā remonta rēķina.
 • Šo patentēto metodi pielieto arī stikla dekoratīvā matējuma izveidei.
 • Papildus minētajam, apstrāde ar smilšu strūklu tiek izmantota raupjuma piešķiršanai noteiktām virsmām, lai veicinātu adhēziju (saķeri ar citiem materiāliem) turpmākas apstrādes procesā.

Smilšu strūklas veidi

Smilšu strūkla jeb abrazīvā attīrīšana ir dažādu virsmu apstrāde, pielietojot augstspiediena smilšu strūklas metodi. Šo metodi patentēja viens amerikānis jau tālajā 1870. gadā. Atrodoties tuksnesī, viņš reiz ievēroja, kā spēcīgs vējš paceļ gaisā smiltis un berž māju logus un automašīnu stiklus. Pēc kāda laika stikls un logi kļuva matēti. Tad arī parādījās patents uz šo metodu.

Smilšu strūklas iekārtas nosacīti var iedalīt vairākās klasēs un veidos:

 • sausās inžektoru;
 • sausās spiediena;
 • slapjās inžektoru;
 • slapjās spiediena.

Slapjās un sausās inžektoru iekārtas

Darbības princips

Smilšu strūklas iekārtas sajaukšanas sprauslā nonāk abrazīvais materiāls, kas pēc tam sajaucas ar gaisu vai ūdeni un ar augstu spiedienu tiek virzīts uz apstrādājamo virsmu.

Inžektoru iekārtas tiek pielietotas tad, ja darbu apjomi ir samērā nelieli vai arī nepieciešama īpaši „smalka” apstrāde.

Inžektoru iekārtas priekšrocība ir tikai salīdzinoši zemajā tās cenā, bet trūkumu ir diezgan daudz:

 • abrazīva atrašanās tiešā attīrāmās virsmas tuvumā;
 • iekārtas niecīgā ražība;
 • nepieciešamība izmantot tikai sausu abrazīvu;
 • ierobežota manevrējamība un citi.

Slapjās un sausās spiediena iekārtas

Darbības princips

Šā tipa smilšu strūklas iekārtās vienmēr ir tvertne abrazīvo materiālu ielādei, kas iepriekš tiek hermetizēta. Pēc tam tajā tiek padots spiediens un abrazīvs tiek izspiests sajaukšanas kamerā caur iekārtās iejavu.

Pēc tam iekārtas kamerā tiek ielaists saspiests gaiss sausajā versijā vai ūdens slapjajā/bezputekļu versijā. Gaiss veicina ātru abrazīvā materiāla plūsmu pa šļūtenēm un visu laiku uztur to nosvērtā stāvoklī.

Pēc tam abrazīva maisījums ar lielu jaudu tiek izvadīts pa smilšu strūklas sprauslu uz tīrāmo virsmu. Katram veidam ir gan savas priekšrocības, gan trūkumi.

Priekšrocības

 • slapjajai smilšu strūklai nav nepieciešams izmantot sausu abrazīvu-smiltis, kas tiek izlietots mazākā daudzumā (līdz 3-5 reizēm). Tā ļauj arī ievērojami ietaupīt uz cita veida smilšu izmantošanas rēķina. Parasti ir pieejamas pārdošanā sijātās smiltis no karjeriem, par 5 eiro tonnā. Sauso smilšu cena ir 100 eiro par 1 tonnu;
 • slapjā smilšu strūkla samazina putekļainumu līdz 95%. Tāpēc to mēdz saukt arī par bezputekļu;
 • operatora darbu atvieglo parastā aizsargstikla izmantošana, līdz ar ko paaugstinās arī darba izpildes ātrums;
 • palielinās iekārtas nepārtraukta darba laiks vienā ielādē līdz 6 stundām, pateicoties būtiskam abrazīvā materiāla patēriņa samazinājumam. Samazinās arī abrazīva notīrīšanas laiks;
 • iespēja palielināt iekārtas šļūteņu garumu līdz 250 metriem un citas priekšrocības.

Starp trūkumiem jānorāda:

  • augstā iekārtas cena un nepieciešamība pēc tam pabeigt virsmas apstrādi līdz tā pilnīgai gatavībai krāsošanai.
  • nepieciešamība noskalot smiltis no metāla virsmas un veikt tā pretkorozijas apstrādi 48 stundu laikā pēc apstrādes ar mitro smilšu strūklu. Pēc mitrās versijās pielietošanas uz metāla virsmas veidojas rūsas kārta, kā dēļ nepieciešams veikt virsmas aizsardzības pasākumus 48 stundu laikā. Pretējā gadījumā var nākties veikt papildu darbu, kas saistīts ar virsmas attīrīšanu.
  • Ilgu laiku tīrīšanas metodes ietvaros tika izmantotas tikai smiltis, taču vēlāk tehnoloģija tika pakāpeniski uzlabota un parādījās iestrādnes, kas ļauj izmantot arī citus abrazīvos materiālus (skrotis, silīcija karbīds, elektrokorunds, dažādi plastikāta materiāli).

Standarti tīrīšanai

  1. ISO-Sa1. Vieglā smilšu strūkla: Pārbaudot ar neapbruņotu aci, virsmai jāizskatās notīrītai no redzamiem eļļas un tauku traipiem un netīrumiem, kā arī no slikti piegulošas plāvas, rūsas, krāsas un citām vielām, kurām tur nevajadzētu būt.
  2. ISO-Sa2. Rūpīga smilšu strūkla: Visas standarta ISO-Sa1 prasības. Papildus – paliekoši netīrumi pieļaujami tikai tad, ja tie blīvi piegulst virsmai.
  3. ISO-Sa2,5. Ļoti rūpīga smilšu strūkla: Visas standarta ISO-Sa1 prasības. Papildus – visām netīrumu palieku pēdām jābūt knapi pamanāmu traipu un joslu izskatā.
  4. ISO-Sa3. Smilšu strūkla līdz vizuāli tīram tēraudam: Visas standarta ISO-Sa1 prasības. Papildus – virsmai jābūt ieguvušai vienlaidu metālisku spīdumu.

Fasāžu tīrīšana

Rūpniecisko dūmvadu tīrīšana

Cauruļvadu tīrīšāna

Auto virsbūves tīrīšana

Akmens virsmas attīrīšana

Koku virsmas attīrīšana